krusRolniku, jeżeli jesteś płatnikiem podatku od towarów i usług (VAT), to od dnia 1 stycznia 2022 r. zmieniają się zasady regulowania składek KRUS

Od 1 stycznia 2022 r. udostępnione zostaną specjalne rachunki bankowe, po dwa dla każdego Oddziału Regionalnego KRUS, jeden dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników, drugi dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne, zgodnie z tabelą poniżej.

W przypadku rolników będących płatnikami podatku VAT, przy realizacji płatności z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne rolników oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne, wskazać należy wyłącznie nowe numery rachunków bankowych. Jeśli w momencie realizacji płatności saldo Pani/Pana rachunku VAT będzie niezerowe, to środki zostaną pobrane z tego rachunku (do wysokości salda).

uwagaZlecasz lub spodziewasz się przelewu z kraju trzeciego wysokiego ryzyka? Od 31.10.2021 r., przed każdą taką transakcją skontaktujemy się z Tobą z prośbą o dodatkowe informacje, np. dotyczące źródła pochodzenia środków lub poprosimy Cię o przekazanie dokumentów do tej transakcji. Jeżeli nam nie przekażesz pełnych informacji, będziemy musieli odrzucić przelew. Wymaga tego od nas Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Kraje trzecie wysokiego ryzyka na dzień 25.10.2021 r.

uwagaSzanowni Klienci,

jeśli skorzystaliście z pomocy w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 z pewnością zaciekawi Was informacja dotycząca umorzenia subwencji.

Poniżej zamieszczamy główny komunikat prasowy Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zachęcamy do lektury. Tutaj link do pdf

SGB MI Pay

Banki Spółdzielcze są jednymi z pierwszych w Polsce, które udostępniły swoim klientom płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay – z wykorzystaniem opaski Mi Smart Bank 6.

Klienci posiadający opaskę Xiaomi Mi Smart Bank 6 oraz kartę MasterCard mogą korzystać z tego rozwiązania.

Instalacja jest bardzo prosta – w jednym ze sklepów z aplikacjami (App Store lub Google Play) należy pobrać aplikację MiFit, zainstalować ją, a następnie sparować
z opaską. Po podaniu danych karty płatniczej i potwierdzeniu tej operacji przy pomocy SMS, będzie można dokonywać transakcji płacąc opaską po zbliżeniu jej do terminala płatniczego.

Xiaomi Pay to kolejna w Bankach Spółdzielczych SGB forma płatności z użyciem portfeli cyfrowych: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i BLIK.

generaliSzanowny Kliencie - wystarczy chwila, aby niesprzyjająca aura zniszczyła owoce Twojej ciężkiej pracy. Przygotuj się na taką ewentualność.
Już od 4 października masz możliwość ubezpieczyć swoje uprawy.
Uprawy możesz ubezpieczyć m.in od ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, deszczów nawalnych, czy gradobicia.

NaszBank icoJuż teraz skorzystaj z nowej aplikacji NASZ BANK


Nasz Bank to aplikacja mobilna systemu bankowości internetowej Banku Spółdzielczego w Śmiglu. Umożliwia swobodny, bezpieczny i skuteczny dostęp do Twoich finansów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujesz. Cenisz swój czas, niezależność i mobilność? Wystarczy smartfon z aplikacją mobilną Nasz Bank, by w dogodnym momencie sprawdzić stan konta, dokonać przelewu, czy skontrolować wydatki. Korzystanie z aplikacji jest bezpieczne - dostęp chroniony jest kodem e-PIN lub z wykorzystaniem cech biometrycznych. 

Planujesz wypoczynek za granicą?
Choć zapewne Twój bagaż pęka w szwach, warto dołożyć do niego dodatkową rzecz - polisę ubezpieczeniową. Wykup ubezpieczenie turystyczne Generali Turysta i ciesz się wyjazdem - przekonaj się, że spokojny urlop nie musi kosztować wiele
Wejdź na https://direct.generaliagro.pl i wykup ubezpieczenie w kilka minut nie wychodząc z domu.
Wprowadź kod rabatowy 301087A i skorzystaj z 5% zniżki.

Concordia Grupa Generali pionJeśli chcesz ubezpieczyć swoje mienie od zdarzeń losowych czy kradzieży, skorzystać z kompleksowego pakietu ubezpieczeń maszyn rolniczych, zapoznaj się z naszą ofertą.

Bank Spółdzielczy w Śmiglu współpracuje z Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Oferujemy szeroki zakres ubezpieczeń:

 

formaty 300 240x240Od 1 lipca wnioski o świadczenie “Dobry Start” tylko drogą elektroniczną
Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.
Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.
Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start
Po zalogowaniu się do swojego rachunku w zakładce „Świadczenia” wybieramy rachunek do wypłaty świadczenia a następnie Złóż wniosek Dobry start - 300+.

grafika tarcza 1.0 uniwersalnaPrzedsiębiorco, jeśli w zeszłym roku otrzymałeś subwencję finansową z Tarczy Finansowej PFR 1.0, to już niedługo będziesz zobowiązany do jej rozliczenia. Kiedy dokładnie – zależy od miesiąca, w którym otrzymałeś pomoc finansową z PFR.

Proces umarzania subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0 rozpocznie się po 29 kwietnia 2021r.

dokumenty

doladuj170x170

240x240 zastrzegam sgb

Pl. Rozstrzelanych 13, 64-030 Śmigiel
SWIFT Code/BIC: GBWCPLPP 
 2017 © Bank Spółdzielczy w Śmiglu